More actions
Greenfelt22 (talk | contribs) mNo edit summary |
Greenfelt22 (talk | contribs) mNo edit summary |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
| style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 10pt; padding: 3px; text-align: center;" colspan="2" | '''THE GAMMA QUADRANT''' | | style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 10pt; padding: 3px; text-align: center;" colspan="2" | '''THE GAMMA QUADRANT''' | ||
|- | |- | ||
| style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | ''' | | style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''THE QUADRANT''' | ||
| style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[Task Group Belvedere]] • [[Gamma Quadrant Map]] • [[Finnean Convergence Zone Map]] | | style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[Task Group Belvedere]] • [[Gamma Quadrant Map]] • [[Finnean Convergence Zone Map]] | ||
|- | |- | ||
| Line 9: | Line 9: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''NOTABLE PLACES''' | | style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''NOTABLE PLACES''' | ||
| style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[Gamma Command]] • [[ | | style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[Gamma Command]] • [[New Bajor]] • [[Deep Space 15]] • [[Finnea Prime]] • [[Finnean Convergence Zone]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''NOTABLE STARSHIPS''' | | style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''NOTABLE STARSHIPS''' | ||
| style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[USS Black Hawk]] | | style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[USS Black Hawk (NCC-65334-B)USS Black Hawk-B]] | ||
|- | |||
| style="background:#000000; border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px;" width="150px" | '''GAMMA COMMAND''' | |||
| style="border:1px solid #516778; font-size: 8pt; padding: 3px; text-align:center;" width="550px" | [[Gamma Headquarters|Gamma HQ]] • [[Task Group Archimedes|TG Archimedes]] • [[Task Group Belvedere|TG Belvedere]] • [[Task Group Sentinel|TG Sentinel]] • [[Task Group Sonzwaphi|TG Sonzwaphi]] | |||
|- | |- | ||
{{FooterBoxEnd}}</div> | {{FooterBoxEnd}}</div> | ||
<noinclude>[[Category:Footer Templates]]</noinclude> | <noinclude>[[Category:Footer Templates]]</noinclude> | ||
Revision as of 16:49, 12 July 2025
| THE GAMMA QUADRANT | |
| THE QUADRANT | Task Group Belvedere • Gamma Quadrant Map • Finnean Convergence Zone Map |
| NOTABLE POWERS | The Dominion • Unknown Power G90B • The Consortium • The Guardians • Gamma Quadrant Species |
| NOTABLE PLACES | Gamma Command • New Bajor • Deep Space 15 • Finnea Prime • Finnean Convergence Zone |
| NOTABLE STARSHIPS | USS Black Hawk (NCC-65334-B)USS Black Hawk-B |
| GAMMA COMMAND | Gamma HQ • TG Archimedes • TG Belvedere • TG Sentinel • TG Sonzwaphi |