More actions
Greenfelt22 (talk | contribs) |
Greenfelt22 (talk | contribs) |
||
| Line 35: | Line 35: | ||
=== Officers === | === Officers === | ||
{| class="wikitable" width="50%" | |||
|- | |||
| '''TITLE''' | |||
| '''RANK''' | |||
| '''PAYGRADE''' | |||
| '''ABBREVIATION''' | |||
|- | |||
| Captain | |||
| [[File:Officer_O6.png]] | |||
| O6 | |||
| CAPT | |||
|- | |||
| Commander | |||
| [[File:Officer_O5.png]] | |||
| O5 | |||
| CMDR | |||
|- | |||
| Lieutenant Commander | |||
| [[File:Officer_O4.png]] | |||
| O4 | |||
| LT CMDR | |||
|- | |||
| Lieutenant | |||
| [[File:Officer_O3.png]] | |||
| O3 | |||
| LT | |||
|- | |||
| Lieutenant Junior Grade | |||
| [[File:Officer_O2.png]] | |||
| O2 | |||
| LTJG | |||
|- | |||
| Ensign | |||
| [[File:Officer_O1.png]] | |||
| O1 | |||
| ENS | |||
|} | |||
=== Cadets === | === Cadets === | ||
Revision as of 15:10, 16 April 2016
Flag Officers
| TITLE | RANK | PAYGRADE | ABBREVIATION |
| Fleet Admiral | File:Adm A5.png | A5 | FADM |
| Admiral | A4 | ADM | |
| Vice Admiral | A3 | VADM | |
| Rear Admiral | A2 | RADM | |
| Commodore | A1 | COM |
Officers
| TITLE | RANK | PAYGRADE | ABBREVIATION |
| Captain | O6 | CAPT | |
| Commander | O5 | CMDR | |
| Lieutenant Commander | O4 | LT CMDR | |
| Lieutenant | O3 | LT | |
| Lieutenant Junior Grade | O2 | LTJG | |
| Ensign | O1 | ENS |